Astraia - Oficyna Artystyczna
login hasło
>
Jeżeli nie masz jeszcze konta, przed zakupami najlepiej zarejestruj się.
ZNAJDŹ
Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy w księgarni internetowej.
Aby korzystać ze schowka,
musisz się zalogować.
Indeks tytułów
Pokaż tytuły na literę  
>
Indeks autorów
Pokaż autorów na literę  
>
KATALOG DO DRUKU
leksykon

Wydarzenia

30.06.2018
Nowe książki Tadeusza Staicha
Miło nam poinformować, że w wydawnictwie Astraia ukażą się w tym roku trzy książki Tadeusza Staicha. Wszystkie tytuły wiążą postać autora z jubileuszową edycją Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, jak od 50 lat odbywa się w Zakopanem.
Tadeusz Staich to postać nieodłącznie związana z tym największym festiwalem pod Giewontem. Te Złote Gody tego wydarzenia uświetni publikacja książki „Poetyckie impresje. Festiwalowe pokłosie” Tadeusza Staicha. W zebranych wierszach odnajdziemy z pewnością fascynacje górami i góralszczyzną, a także bezpośrednie festiwalowe reminiscencje.
Także w tym roku w szczególny sposób autora upamiętnimy publikacją „Tańczą górale”. Serdecznie zapraszamy do jej lektury, która po wielu latach znów przypomni i wyrazi związane z tańcem festiwalowe wspomnienia i wrażenia w pięknej poetyckiej formie. Oba te tytuły będą wzbogacone o płytę CD z nagranymi wierszami autora.
Trzecim tytułem będą opowiadania przewodnickie "Góry wołają", wydane już po raz czwarty. Tym razem z odnalezionym opowiadaniem Giewoncie, Giewoncie oraz wypiskami Staicha drukowanymi w "Tempie" jako "Oficynki podhalańskie". Warto też przyjrzeć się tym felietono, by poczuć styl Staicha, jego humor, ale też troskę o zachowanie wartości kulturowych Podhala.

Wszystkie książki ukażą się podczas miesięcy wakacyjnych.
[ wstecz ]
Newsletter
Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach Wydawnictwa, wpisz się na listę:
zapisz się
T 600 82 77 97
F 12 654 95 86 [numer tymczasowo niedostępny]
E astraia@astraia.pl

[ + ] więcej
opracowanie Prekursor