Astraia - Oficyna Artystyczna
login hasło
>
Jeżeli nie masz jeszcze konta, przed zakupami najlepiej zarejestruj się.
ZNAJDŹ
Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy w księgarni internetowej.
Aby korzystać ze schowka,
musisz się zalogować.
Indeks tytułów
Pokaż tytuły na literę  
>
Indeks autorów
Pokaż autorów na literę  
>
KATALOG DO DRUKU
Posiady Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan

Posiady Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan

Rafał Monita (oprac.)

aktualnie niedostępna
ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
sprawdź koszty przesyłki
jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości...
...dodaj go do schowka
poleć znajomemu
wydawnictwo: Astraia
rok wydania: 2019
oprawa miękka
ISBN: 978-83-65686-36-7
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
Oceń pozycję:

Publikacja, którą oddajemy do rąk Czytelników ma charakter pamiętnika–kalendarium. Przybliża działalność krakowskiego oddziału Związku Podhalan, prezentując najważniejsze wydarzenia: posiady, celebracje i spotkania zorganizowane w 2019 roku, kiedy świętowaliśmy setną rocznicę powstania Związku Podhalan – organizacji, która odegrała ważną rolę w rozwoju naszego regionu i budowaniu tożsamości kulturowej jego mieszkańców. Poprzez to skromne kalendarium pragniemy wpisać się w jubileuszowe obchody, przywołując pamięć tych, którzy byli przed nami oraz utrwalając to, czym dzisiaj żyje nasza podhalańska wspólnota regionalna.  
 
Publikacja dostępna u partnera wydawnictwa Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan:

Krakowski Oddział Zwiazku Podhalan im. Włodzimierza Wnuka
z siedzibą w Centralnym Osrodku Turystyki Gorskiej pttk w Krakowie ul. Jagiellońska 6
Prezes Oddziału – Stefan Majerczak
T +48 608 345 139 e krakowozp@gmail.com w zwiazek-podhalan.com

Patronat nad publikacją: Marszałek Województwa Małopolskiego.

Krakowski Oddział Związku Podhalan im. Włodzimierza Wnuka wznowił swoją tradycyjną działalność. Co miesiąc w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej pttk w Krakowie przy ulicy Jagiellońskiej 6 odbywają się posiady, czyli otwarte spotkania członków i sympatyków Związku Podhalan – miłośników gór, osób zainteresowanych kulturą i tradycją góralszczyzny. Panu Jerzemu Kapłonowi, dyrektorowi Ośrodka a zarazem prezesowi Zarządu Głównego pttk składamy serdeczne podziękowania za ten gościnny gest. Ogromne podziękowania za życzliwość i wspieranie naszych działań składamy także pani Annie Żychowskiej, zastępcy dyrektora cotg pttk, oraz Panu dr Wiesławowi Wójcikowi, dyrektorowi Centralnej Biblioteki Górskiej pttk.
Wysoki poziom merytoryczny i naukowy naszych posiadów zawdzięczamy prelegentom, uznanym autorytetom w swoich dziedzinach, z reguły członkom Rady Naukowej Związku Podhalan. Im również składamy gorące podziękowania. Opiekę naukową i merytoryczną nad naszymi posiadami sprawuje dr Stanisława Trebunia Staszel, przewodnicząca Sekcji Naukowej naszego Oddziału i zarazem wiceprzewodnicząca Rady Naukowej Związku Podhalan, której również w tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za to wielkie zaangażowanie, a także za podjecie się opracowania merytorycznego i redakcyjnego niniejszej publikacji, dokumentującej zakres i charakter poruszanej na posiadach tematyki.
Dziękujemy również koleżance Elżbiecie Wróbel za pracę w zespole redakcyjnym, Zarządowi oraz wszystkim członkom kozp za ich aktywne uczestnictwo i całoroczne zaangażowanie.
Dziękujemy członkom Zespołu Skalni i Zespołów Hamernik i Mali Hamernicy za ubogacanie naszych spotkań muzyką, śpiewem i tańcem.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tej kroniki, a szczególnie wydawnictwu Astraia za życzliwą współpracę.
 
Stefan Majerczak
Prezes Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan
 
Kraków, grudzień 2019 r.
 

Spis treści
 
Fragmenty
 
Newsletter
Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach Wydawnictwa, wpisz się na listę:
zapisz się
opracowanie Prekursor