Astraia - Oficyna Artystyczna
login hasło
>
Jeżeli nie masz jeszcze konta, przed zakupami najlepiej zarejestruj się.
ZNAJDŹ
Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy w księgarni internetowej.
Aby korzystać ze schowka,
musisz się zalogować.
Indeks tytułów
Pokaż tytuły na literę  
>
Indeks autorów
Pokaż autorów na literę  
>
KATALOG DO DRUKU
Malarstwo i grafika. Wspomnienia ilustrowane

Malarstwo i grafika. Wspomnienia ilustrowane

Alicja Zadziorko

aktualnie niedostępna
ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
sprawdź koszty przesyłki
jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości...
...dodaj go do schowka
poleć znajomemu
wydawnictwo: Astraia
rok wydania: 2019
oprawa twarda
format: 270x250
ISBN: 978-83-65686-28-2
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
Oceń pozycję:

Od autorki: Wspomnienia te napisałam dla wielu wspaniałych ludzi, których spotkałam na swojej drodze, dziękując im za to, że byli, są i zawsze będą w mojej pamięci. Dla moich przyjaciół, którzy znajdują się na kartach tych wspomnień, życząc im i sobie dużo dobrych chwil i wielu spotkań.

Spis treści
 
Fragmenty
Fascynacja sztuką, a szczególnie malarstwem, zaczęła się u mnie stosunkowo wcześnie, jednak mimo iż w miarę upływu lat poznawałam coraz więcej interesujących kierunków, wspaniała sztuka średniowiecza, impresjonizm, postimpresjonizm ciągle przemawiają do mnie z tą samą siłą.
Był okres, że malarstwo miało być formą, obecnie chce być filozofią. W ostatnim czasie u wielu malarzy młodszego pokolenia zaobserwować można pogłębianie się tendencji realistycznych. Kiedy więc sama zaczęłam malować, jako kierunek wyznaczyłam sobie poszukiwanie własnej drogi do harmonii pomiędzy świadomością i intuicją. Ze zrozumiałą pokorą staram się uczyć od największego mistrza – natury. 
Obserwacja natury poprzez nawarstwianie się wielu szczegółowych spostrzeżeń prowadzi do formowania znaczeń o określonym charakterze. Wyrwane ze strumienia zjawisk motywy mówią nie tylko o urokach świata, wspaniałości przyrody, ale o najprostszych zasadach życia niezagłuszonych przez współczesną, jakże okrutną niekiedy, cywilizację. Doznania zewnętrzne prowadzą poprzez atmosferę wewnętrzną – stan emocjonalny – do swoistych syntez. Szczególnie istotna jest dla mnie autentyczność przeżycia i szczerość wypowiedzi. Wydaje mi się, że tę autentyczność zawsze będę stawiać przed koncepcją formalną.
W moich obrazach a szczególnie w miniaturach – np. w cyklu „Leśmianowskie łąki”, czy „Pejzaż romantyczny” – korzystam ze znaków należących do obiektywnej rzeczywistości, aby przekazać treści symboliczne i własne refleksje. Niezwykle przydatnym do realizacji tych zamierzeń i jakże miłym sercu jest świat roślin. Dlatego też malowanie sprawia mi dużo radości, a jeśli zaciekawi jeszcze kogoś, będzie to dla mnie tym większą radością.

Zobacz także
Krempachy. Kościoły św. Marcina i św. Walentego
Szczawnica. Podróż do kurortu w XIX wieku i dzisiaj
Pieniny na starej pocztówce
Grywałd. Kościół drewniany (1)
Jaworki. Kościół św. Jana Chrzciciela
Jezioro Czorsztyńskie
Łapsze Wyżne. Kościół św. Piotra i Pawła
Newsletter
Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach Wydawnictwa, wpisz się na listę:
zapisz się
opracowanie Prekursor